TVN Meteo i TOK FM informują o jakości powietrza w Polsce
fot. Onet.pl
Agora Internet Radio Redakcja Poleca Telewizja TVN 

TVN Meteo i TOK FM informują o jakości powietrza w Polsce

W związku z pogarszającą się w ciągu ostatnich kilkunastu dni jakością powietrza w Polsce, niektóre media postanowiły do swoich regularnych informacji pogodowych dodać te dotyczące stanu jego zanieczyszczenia.

Informacja o jakości powietrza fot. TVNMeteo/Dijon

7 stycznia br. w wyniku rebrandingu stacji TVN Meteo Active, która przekształciła się w kanał HGTV, uruchomiono dostępny tylko w internecie kanał TVN Meteo. Nadający całodobowo kanał prezentuje aktualne prognozy pogody, opatrzone komentarzem głosowym prezenterów pogody TVN Meteo, a także materiały filmowe związane z warunkami atmosferycznymi panującymi w kraju.

Informacje pogodowe przekazywane są również w formie grafiki ekranowej. W wyniku natężenia poziomu smogu i zanieczyszczeń powietrza w ciągu ostatnich dni dodano do niej również informacje Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dotyczące jakości powietrza w poszczególnych miastach Polski.

Zły stan powietrza oraz jego zanieczyszczenie spowodował, że również Radio TOK FM postanowiło od 16 stycznia br. wzbogacić swoje informacje pogodowe najnowszymi doniesieniami dotyczącymi jakości powietrza w naszym kraju. 

Dwa razy dziennie na antenie stacji będzie prezentowany poziom zanieczyszczenia powietrza najgroźniejszymi dla zdrowia pyłami PM10 i PM2.5 w 22 obszarach miejskich, w których nadaje stacja. Redakcja wykorzystywać będzie ogólnodostępne dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i posłuży się normami Światowej Organizacji Zdrowia. Oprócz informacji na temat aktualnego stanu powietrza w poszczególnych miastach w Polsce, w programie będą wyjaśniane podstawowe pojęcia, których znajomość pomoże słuchaczom zrozumieć komunikaty dotyczące jakości powietrza.

„Informacje o jakości powietrza” emitowane będą codziennie po informacjach o godz. 8:00 i 16:00.

Piszemy z pasją o mediach - tylko na MediaInside.pl. Bądź poinformowany jako pierwszy: znajdź nas na Facebooku i obserwuj nas na Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze - poniżej oraz na naszym forum dyskusyjnym.