Programy do wystawiana faktur – który wybrać?
Internet Redakcja Poleca 

Programy do wystawiana faktur – który wybrać?

Aplikacji, które pomagają w łatwiejszym prowadzeniu działalności gospodarczej jest naprawdę sporo. To one sprawiają, że właściciele firm mogą ograniczyć liczbę pracowników i wiele spraw załatwić samodzielnie poprzez kilka kliknięć myszy. Jedną z ciekawszych propozycji pokazała łódzka firma „Mega-Tech”, która jest odpowiedzialna za „Faktura Small Business”.

Wspomniany program pozwala na m.in na tworzenie ofert i zamówień dla klienta, pobieranie danych firmy z GUS na podstawie podanego NIPu, definiowanie pięciu cen do towaru, wstawienie pieczątki i logo własnej firmy na wydruku faktury, przypisywanie towarów i klientów do kilku grup czy eksport wystawionych dokumentów do popularnych formatów (.pdf, .jpg, .html).

„Faktura Small Business” pozwala wystawić ponad 10 rodzajów faktur: Fakturę VAT, Fakturę uproszczoną, Fakturę Końcową, Fakturę Zaliczkową, Fakturę MARŻA, Fakturę MK, Fakturę ZŁOM, Fakturę Korektę, Fakturę PRO-formę, Refakturę, Notę korygującą, Notę księgową, Notę odsetkową, Fakturę WDT i Fakturę Exportową. Bez większego problemu zdefiniujemy własny układ rejestru, czyli sposób numerowania wystawionych faktur i paragonów. Możemy też przeprowadzić ich numerację w skali roku lub miesiąca.

Kartoteka towarów i usług usprawnia wystawanie różnego rodzaju dokumentów – wystarczy wybrać pozycję z listy. To spore ułatwienie, ponieważ nie musimy już uzupełniać za każdym razem danych klienta.

Dla bardziej wymagających przedsiębiorców, producent przygotował rozszerzoną wersję programu („Faktura Small Business HANDEL) wzbogaconą o dodatkowe moduły:

  • Magazyn (do monitorowania stanu towarów na magazynie i wystawiania dokumentów: PZ, WZ, PW, RW i MM)
  • Kasa (do generowania dokumentów KP, KW, BP, BW)
  • Zakupy (obsługujący ewidencję zakupów)
  • Shoper (ułatwia prowadzenie sprzedaży przez internet)

W cenie rocznej subskrypcji użytkownik otrzymuje dostęp do aktualizacji, usługę eArchiwum z 1 gb przestrzenią na dysku (pozwalającą na automatyczne tworzenie kopii wprowadzanych dokumentów) i pomoc techniczną poprzez mail lub telefon. Producent zapewnia też, że program będzie zawsze zgodny z polskimi przepisami. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie www.mega-tech.com.pl

Piszemy z pasją o mediach - tylko na MediaInside.pl. Bądź poinformowany jako pierwszy: znajdź nas na Facebooku i obserwuj nas na Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze - poniżej oraz na naszym forum dyskusyjnym.