Dancing with the Stars z napisami dla osób niesłyszących
fot. Polsat
Lifestyle TV Polsat Redakcja Poleca Telewizja 

Dancing with the Stars z napisami dla osób niesłyszących

Od 10 marca br. program rozrywkowy Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” będzie dostępny z napisami dla niesłyszących. To efekt próśb i petycji, z jakimi zgłosiły się do nadawcy środowiska osób głuchoniemych.

Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino, fot. Polsat
Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino, fot. Polsat

Iwona Cichosz jest pierwszą niesłyszącą uczestniczką programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Pogram emitowany na żywo w Polsacie w piątki o godz. 20:05 nie był jednak do tej pory dostosowany dla osób niedosłyszących lub głuchych, a co za tym idzie nie mogły one w pełni kibicować tej uczestniczce. Dopiero po prośbach i petycjach środowisk reprezentujących te osoby (m.in. Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji), stacja postanowiła to zmienić. To oznacza, że „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” będzie pierwszym programem rozrywkowym emitowanym na żywo, dostosowanym dla osób niesłyszących.

Udogodnienia dla osób niesłyszących w postaci napisów będą dostępne podczas najbliższego odcinka programu, od 10 marca br. Widzowie będą mogli uruchomić je za pomocą odpowiedniego przycisku na pilocie, lub za pomocą 778 strony Telegazety Polsatu. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem portalu Dostepni.eu. Napisy mają powstawać z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania rozpoznającego mowę.

Dotychczas „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” z napisami dla niesłyszących można było oglądać jedynie w formie powtórek, na kanale Super Polsat.

Kochani! Dobra wiadomość! Telewizja Polsat zapewni osobom niesłyszącym możliwość pełnego kibicowania Iwonie Cichosz w…

Opublikowany przez Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami na 8 marzec 2017

Piszemy z pasją o mediach - tylko na MediaInside.pl. Bądź poinformowany jako pierwszy: znajdź nas na Facebooku i obserwuj nas na Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze - poniżej oraz na naszym forum dyskusyjnym.