TVP i Kielce stworzą nowy format festiwalu
Fot. Kamila Błaszkiewicz
Redakcja Poleca Telewizja TVP 

TVP i Kielce stworzą nowy format festiwalu

Stworzenie nowej, cyklicznej imprezy, która nie będzie konkurencją dla Opola, zapowiedział Prezes TVP Jacek Kurski i Prezydent Kielc Wojciech Lubawski na konferencji prasowej, jaka odbyła się we wtorek w Kielcach.

To ważny dzień dla TVP i Kielc. Kielecki amfiteatr jest najpiękniejszym obiektem tego typu w Polsce, godnym tego, by stać się miejscem ważnego wydarzenia artystycznego, cyklicznej, corocznej imprezy o wysokiej randze – podkreślił Jacek Kurski.

Nowa impreza ma być wizytówką nowej polskiej muzyki z gatunku hip-hop, R&B, pop alternatywny, new soul, new jazz, ma także uzupełniać ofertę polskiej muzyki pop. Mają w niej występować zarówno znani wykonawcy, jak i artyści, którzy nie są obecni w głównym obiegu, lecz są gwiazdami nowych mediów i najpopularniejszych serwisów muzycznych.

Fot: amfiteatr-kadzielnia.pl

Przedstawiciele TVP i Kielc podkreślili, że nowe wydarzenie muzyczne nie zajmie miejsca opolskiego festiwalu.

Liczę, że ten piękny amfiteatr będzie się wypełniał do ostatniego miejsca. Postaramy się wykorzystać tę okazję, nie tworząc konkurencji dla Opola. Będziemy kibicować, aby Opole dalej istniało. – powiedział Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Prezes TVP i Prezydent Kielc zaznaczyli również, że, aby festiwal mógł stać się poważną i długofalową imprezą, wymaga czasu. Pierwsza, pełna edycja wydarzenia jest planowana na przyszły rok.

Piszemy z pasją o mediach - tylko na MediaInside.pl. Bądź poinformowany jako pierwszy: znajdź nas na Facebooku i obserwuj nas na Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze - poniżej oraz na naszym forum dyskusyjnym.