TVP tworzy Agencję Kreacji Teatru. We wrześniu nowe spektakle na antenach TVP
fot. TVP
Redakcja Poleca Telewizja TVP 

TVP tworzy Agencję Kreacji Teatru. We wrześniu nowe spektakle na antenach TVP

Telewizja Polska 1 czerwca br. powołała Agencję Kreacji Teatru. Jej zadaniem będzie produkcja spektakli dla anten TVP oraz serwisu vod.tvp.pl. Pełnomocnikiem Zarządu ds. utworzenia nowej jednostki została Ewa Millies-Lacroix.

Jak tłumaczy nadawca, nowe widowiska będą oparte na tekstach napisanych specjalnie dla nowo powołanej jednostki, co w przyszłości ma to spowodować większą ilość premierowych spektakli dla widzów Telewizji Polskiej.

Spektakl „Wasza wysokość, fot. TVP

Teatr Telewizji to zjawisko unikatowe w skali światowej, które zasługuje na wyjątkową opiekę Telewizji Polskiej. Jego spektakle trwale wpisały się w polskie dziedzictwo kulturowe i wypełniają najwyższe standardy misji publicznej – mówi Prezes TVP Jacek Kurski.

Pierwsze efekty pracy Kreacji Teatru będzie można zobaczyć we wrześniu – w ofercie jesiennej ramówki m.in TVP1. Ewa Millies-Lacroix ukończyła Wydział Polonistyki UW oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Telewizji.

Piszemy z pasją o mediach - tylko na MediaInside.pl. Bądź poinformowany jako pierwszy: znajdź nas na Facebooku i obserwuj nas na Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze - poniżej oraz na naszym forum dyskusyjnym.